Branger Terazisi nedir? Ne işe yarar?

Branger-terazisi-hakkinda-nedir-ne-ise-yarar
Branger Terazisi Hakkında-Nedir, ne işe yarar?/İcatlar

• Branger Terazisi nedir?


Ticarette kullanılmak üzere Branger tarafından icat edilen tartı.

• Branger Terazisi ne işe yarar?


  Mucidinin ismiyle anılan bu terazinin Roberyal terazisinden farkı kefelerinin dört düşey çubukla taşınmasıdır, bu çubuklar kefelerin hareketlerini çok iyi bir biçimde ayarlarlar.
BROM: 1826 yılında kimyager Balard tarafından tuzların anasularından elde edilen Holejen grubu elementi.

   Balard tarafından 1826 yılında keşfedilen Bromun simgesi “Br”, atom numarası 35, atom ağırlığı 79.92’dir. Koyu kırmızı renkte fena kokulu bir element olan Brom, 60 santigrat derecede billurlaşır. Eter, Kloroform ve Karbon Sülfür’de her oranda erir.

    Kızıl derecede hidrojenle birleşerek bromhidrik gazını verir. Mantar, kauçuk gibi organik maddelerin çoğunu kısa zamanda bozar. Doğada sodyum, potasyum ve magnezyum bromürleri halinde bulunur.

   Fotoğraf işlerinde kullanılan gümüş bromür ve sinir sistemini sakinleştirici özelliği olan potasyumbromür, bromdan elde edilir. Deniz suyunda az miktarda bulunan bromürler, deniz bitkilerinde, bazı maden yataklarında, özellikle klorür yataklarında bulunur.


————————
Sizler de yukarıdaki bilgilere ilave olarak ilgili ürün ve eşyanın "Nedir ve Ne işe yaradığı" hakkında "yorum" bölümünde katkıda bulunabilir, deneyimlerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Veya da buraya tıklayarak yeni bir bilgi gönderebilirsiniz.
Değerlendirme:

Yorum Gönder

0 Yorumlar