Müslin kumaş nedir? Ne işe yarar?

Müslin kumaş kullanım alanları


• Müslin Kumaş nedir?


    Müslin kumaş veya müslin bezi...Yumuşak ve ince dokulu bir kumaş türüdür. İlk defa Musul'da imal edilmiş olmasından dolayı ismi de oradan geliyor. Tamamıyla pamuktan imal edilen bu kumaş, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor ve yıkandıkça daha da yumuşak bir hal alabiliyor.


• Müslin Kumaş ne işe yarar?


   Müslin kumaşın cilt üzerindeki tahribatı en az seviyede olduğu için bebeklerin kundaklarında, örtülerinde ve sair bebek giyim ve kullanım eşyalarında  rahatlıkla kullanılabiliyor. Bebek havlusu, mendili, uykuluk (uyku örtüsü) güneşlik başlıca kullanım alanlarıdır. Ütülenerek de kullanılabilir.

Bebekler için diğer bir tercih sebebi de ince ve mikro gözenekli yapısından dolayı hava alabiliyor ve kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Ayrıca ince ve narin olmasına karşın dayanaklı bir yapıya sahip.


📼 İlgili ek görsel/video:

> Müslin bezle yapılmış bir bebek emzirme önlüğünün yapım aşamaları- VİDEO


————————
Sizler de yukarıdaki bilgilere ilave olarak ilgili ürün ve eşyanın "Nedir ve Ne işe yaradığı" hakkında "yorum" bölümünde katkıda bulunabilir, deneyimlerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Veya da buraya tıklayarak yeni bir bilgi gönderebilirsiniz.
Değerlendirme:

Yorum Gönder

0 Yorumlar